Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ginny Weasleyová

 


 

 
Datum narození:11.8.1981
Status:živá
Bydliště: ve Vydrníku svatého Drába
Rodiče:Artur Weasley a Molly Weasleyová
Sourozenci:Ron,Fred,Georg,Percy,Charlie,Bill
Láska: Harry Potter
Vzhled: dlouhé, rovné, zrzavé vlasy, modré oči, pihatá, hubená a docela malé postavy.
Škola: Čar a kouzel v Bradavicích
Kolej:Nebelvír
Patron: kůň
Záliby: famfrpál
Jiní příbuzní: prateta Tessie, tetička Muriel
Poznávací znamení:od šestého ročníku hraje velmi dobře famfrpál jak na postu chytače tak na postu střelce.Od šestého ročníku s ní chodí Harry Potter.Má šest sourozenců-všichni kluci 
Zajímavosti: když byla v prvním ročníku ovládl ji lord Voldemort
Činy: člen Brumbálovi armády, bojovala na ministerstvu kouzel
Její život:Ginny je nejmladší z rodiny Weasleyových a jediná dcera. Jako všichni Weasleyovi má i ona zrzavé vlasy. Je o rok mladší než Ron a moudrý klobouk ji zařadil do Nebelvíru. Ze začátku je velmi stydlivá, hlavně v přítomnosti Harryho, nejlepšého kamaráda jejího bratra Rona. Postupem času se z ní ale stává důležitá postava. Ve svém prvním ročníku podlehla deníku Toma Riddlea, psala po zdích nápisy krví a vůbec si toho nebyla vědoma. Nakonec se jí pokusil Voldemort v Tajemné komnatě zabít. Harry ji však zachrání a tím u Ginny vzbudí ještě větší sympatie a mluví o něm pak celé léto. V třetím ročníku ji pozval na ples Neville a dokázala udržet tajemství Hermiony, s kým jde na ples ona, tím se staly lepšímy kamarádkami. Byla čelnkou BA a postupem času se stala velmi oblíbenou, nejen díky jejím úžasným netopýřím zaklínadlům. Na konci čtvrtého ročníku začala chodit s Harrym, jejich vztah ale dlouho nevydržel, kvůli Harryho cestě za viteály. V šestém ročníku si ve škole protrpěla i s Lenkou a Nevillem sposutu trestů, i díky tomu, že se snažili znovu shromáždit Brumbálovu armádu. Nakonec se vdala za Harryho a mají spolu tři děti Albuse Severuse, Jamese a Lily.
 

V knihách

První čtyři díly

 
Ginny se poprvé objevila již v prvním díle na nádraží King's Cross, kde doprovázela své bratry a matku na cestě do Bradavic. Sama je ještě na cestu do školy mladá. Pak se objeví ještě na konci knihy.
Ve druhém díle nastoupí do prvního ročníku v Bradavicích, kde se stane studentkou Nebelvíru. Před začátkem školního roku jí Lucius Malfoy v Krucáncích a kaňourech podstrčil viteál, deník Toma Raddlea. Chtěl tak očernit Ginnyina otce, využije toho také k odstranění Brumbála ze školy. Deníku se Ginny začala svěřovat a Raddle v deníku začal získávat její sílu. Ginny tak nevědomky stála za útoky na studenty z mudlovských rodin. Sama si nepamatovala, co dělala ve chvílích, kdy páchala ony zločiny. Na konci knihy odešla do tajemné komnaty, kde ji před smrtí zachránil Harry.
Ve čtvrtém díle Ginny vymyslela jméno pro Ronovu novou sovu - Papušík. Pak navštívila Vánoční ples spolu s Nevillem Longbottomem

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ginni

(Lenka, 10. 11. 2012 18:47)

koho sis vzala doopravdy umiš kouzlit

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< duben / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 171437
Měsíc: 3615
Den: 103