Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tom Rojvol Raddle - Lord Voldemort

 

Tom Rojvol Raddle - Lord Voldemort


 
Datum narození: 31. prosince1926
Vznik jména: Tomova matka jej stačila ještě před smrtí pojmenovat "Tom po mém otci, Rojvol po mém dědovi" (Tom Raddle, Tajemná komnata kapitola 13)
Jiná jména: "Lord Voldemort," "Ty-víš-kdo," "Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit," "Pán Zla," "Tom." Brumbál říká že Tom začal používat "Lord Voldemort" pár let po tom co začal navštěvovat školu v Bradavicích
Jiný význam jména: "Voldemort"= ve francouzštině znamená "let smrti", "utéci smrti"
Původ: "polovičný"; potomek Salazara Zmijozela
Matka: Meropa Gauntová, zemřela v Londýně hodinu po porodu, byla potomkem Salazara Zmijozela
Otec: Tom Raddle, Mudla z vesnice Malý visánek, který opustil Meropu když se dozvěděl že je čarodějka, popisován jako bohatý, snobský, hrubý a proti-magii
Dětství: 1926-1938, vyrostl v mudlovském sirotčinci v Londýně. Siročinec byl čistý ale nuzný: holé a ponuré nádvoří, čtvercová budova obklopena vysokými ploty. Vrchní vychovatelka byla paní Coleová. Paní Coleová vzpomínala že Voldemort byl zvláštní dítě - zřídkakdy naříkal, a když byl starší začali se dít špatné věci dětem a zvířatům okolo sirotčince. Také kradl: jo-jo, stříbrný náprstek a foukací harmoniku.
Děda z otcovi strany: Pan Raddle, také z Malého visánku
Babička z otcovi strany: Marvola Gauntová, potomek Salazara Zmijozela
Tety, Strýcové: Jeho strýc (z matčiny strany) byl Morfin Gaunt
Zvířata: velký had jménem Nagini
Tomova posedlost původem vedla k otcovraždě: V Bradavicích byl svým původem posedlý. Ačkoliv již od prvního roku věděl že je dědic Zmijozela, celý příběh zjistil po vystopování a navštívení svého strýce Morfina Gaunta během léta 1943. Morfin mu řekl, že jeho otce byl mudla a jeho matka byla potomkem Zmijozela. Poté Tom Morfina omráčil a šel do domu Raddleů kde zavraždil svého otce a prarodiče. Před opuštěním Malého visánku, šel zpět do Gauntovi chatrče a ukradl zlatý Zmijozelův prsten. Není známo jak, ale Tom také očaroval Morfina aby se k zločinu přiznal. Morfin byl za tyto vraždy odsouzen a poslán do Azkabanu.
Bubák: "smrt, ponižující smrt .... mohl by vidět sám sebe mrtvého."
Největší touha: JKR uvedla, že před zrcadlem z Erisedu by Voldemort viděl "Sám sebe, všemocného a nesmrtelného. To je to co chce."
Jako šestnáctiletý Tom Raddle: popisován s vlasy černými jako uhel, "vysoký", "pohledný"; "s tmavýma" očima.
Rozeznávací rysy: dlouhé prsty, chladný úsměv
Voldemort okolo 20-30 let: Když Voldemort navštíví Brumbála asi 10 let po opuštění školy už není pohledný. Jeho smrtelně bledý obličej vypadal "voskově a zvláštně zdeformovaně a bělmo teď mělo krvavý vzhled"
Před Červíčkovým znovuzrozujícím lektvarem:"To, co v uzlíku přinesl, opravdu vypadalo jako skrčené dítě. Harry však ještě nikdy nespatřil nic, co by se lidskému dítěti podobalo tak málo. Nikde jediný vlásek, zato samá šupina a bylo to tmavé, syrové a zarudle černé. Ruce i nohy to mělo tenoučké a slaboučké, a obličej - žádné živé dítě nikdy takový nemělo - byl plochý a hadí, se zářícíma rudýma očima." (Ohnivý pohár 32)
Po Červíčkovým znovuzrozujícím lektvaru: popisován jako "vysoký a na kost vyzáblý muž" Jeho obličej byl "bělejší než lebka, s rozšířenýma, nepříčetně rudýma očima a snosem ploským, jakoby hadím, s úzkými štěrbinami místo nosních dírek" (Ohnivý pohár 32)
"Voldemort se přestal dívat na Harryho a začal si prohlížet své vlastní tělo. Jeho ruce připomínaly veliké bledé pavouky a on si dlouhými bílými prsty zálibně hladil hruď, paže i obličej. Jeho rudé oči s úzkými zorničkami, které vypadaly jako kočičí, zářily teď do tmy ještě jasněji." (Ohnivý pohár 33)
BRADAVICE
Léta: 1938-1945; poplatky placeny Bradavickým fondem
Kolej: Zmijozel.
Co Tom věděl před tím než nastoupil do prvního ročníku? Raddle nevěděl o svém původu ale přišel na svou sílu: "Mohu věcmi hýbat, aniž bych se jich dotýkal. Mohu donutit zvířata dělat co chci, aniž bych je cvičil. Mohu způsobit ošklivé věci lidem kteří mne otravují" (Tom Raddle, Princ dvojí krve) Tom také brzo zjistil, že má hadí jazyk. Poté co mu Brumbál řekl že je kouzelník, myslel si že matka byla mudla a že svou magii má po otci.
Kdy Tom zjistil že je dědicem Zmijozela? Tom v deníku (na konci 5. ročníku) řekl Harrymu: "Připouštím ovšem, že i mě překvapilo, jak mi to všecko vyšlo. Myslel jsem, že aspoň někdo si musí uvědomit, že Hagrid nemůže být Zmijozelův dědic. Dokonce i mně trvalo celých pět let, než jsem o Tajemné komnatě zjistil všecko, co se dalo, a objevil jsem tajný vchod... Jako kdyby na tohle měl Hagrid hlavu nebo sílu!" (Tajemná komnata 17) Tom musel zjistit že byl dědicem a o komnatě velice brzo po příjezdu do Bradavic (pravděpodobně během prvního roku v Bradavicích)
Výtvory: Deník vytvořen v roce 1943 na začátku jeho 6. ročníku. Brumbál zmínil že Tom rád získává trofeje: věci které si bere od svých obětí nebo věci ukradené, Zmijozelův prsten, Zmijozelův medailon, Mrzimorský pohár...
Ceny atd.: Prefekt (1942); Medaile za kouzelnické zásluhy; ocenění za "Speciální služby Bradavacím"; Primus (1944). Vynikal ve studiu: Brumbál řekl: "Byl jedním z nejlepších studentů jaké kdy Bradavice viděli"
PO BRADAVICÍCH
Poté co opustil Bradavice v roce 1945 začal pracovat v Borgin a Burkes v Obrtlé ulici. Jeho prací bylo hledat hodnotné věci a získávat je za nejnižší možnou cenu. Tuto práci ale náhle opustil a zmizel poté co zabil Hebzibu Smithovou kvůli zlatému medailonu který patřil Zmijozelovi a zlatému poháru který patřil Helze z Mrzimoru.
Hůlka : tisové dřevo, délka 13 ½", jádro se skládá z jednoho Fawkesova péra
Schopnosti: Hadí jazyk, Nitrozpytec
Bubák: Smrt, kterou vidí jako něco ohavného, ostudného
Hlavní magie:
• Horcruxy (Viteály) rozdělení duše
• "Černá magie" znovuzrozující lektvar (krev jednorožce, Naginiho (had) jed, kost jeho otce, maso Červíčka, a Harryho krev) Voldemort úmyslně použil Harryho krev protože chtěl mít v krvi kouzlo které Lily přenesla na Harryho tzv. "trvalou ochranu"
VOLDEMORTOVI PŘISLUHOVAČI Voldemort vytvořil Smrtijedy deset let po opuštění Bradavic. Prvními známými členy (1956) byli Antonin Dolohov, Mulciber, Nott and Rosier.
Smrtijedi a další následovníci: Peter Pettigrew (Červíček), Avery, Lucius Malfoy, Draco Malfoy, Severus Snape, Barty Srk Junior, Walden Macnair, Nott, Crabbe, Goyle, Antonin Dolohov, Travers, Mulciber, Augustus Rookwood, Ludo Bagman, Bellatrix Lestrange, Rodolphus Lestrange, Rabastan Lestrange, Alecto, Amycus, the Carrows, Yaxley, Fenrir Šedohřbetý, Igor Karkaroff (mrtev), Evan Rosier (mrtev), Gibbon (mrtev), Wilkes (mrtev), Regulus Black (mrtev), Jugson
Kdo je Voldemortovým oblíbencem? Voldemort posílá ostatní aby plnili jeho příkazy, ale v podstatě pracuje sám. Brumbálova slova, "Od mnoha jeho Smrtijedů uslyšíš že jsou v jeho přízni, že jsou mu blízcí, nebo že mu rozumí. Jsou oklamáni. Lord Voldemort nikdy neměl přátelé a ani si nemyslím že by nějaké chtěl" (Albus Brumbál, Princ dvojí krve)
ZNÁMÉ OBĚTI Ufňukaná Uršula (nepřímo Baziliškem), Voldemortův otec a prarodiče, Hepziba Smithová, Frank Bryce, Susan Bonesová a prarodiče, Dorcas Meadows, Lily a James Potterovi, Bertha Jorkins (Červíček na Voldemortův příkaz) Cedric Diggory (Červíček na Voldemortův příkaz).
MOŽNÉ OBĚTI Amelia Bones (názor Kornelia Popletala)
CO CHCE?Jaká je Tomova motivace? JKR řekla že před zrcadlem z Erisedu by Voldemort viděl sám sebe všemocného a nesmrtelného.
VĚŠTBY
"Stane se to dnes večer."
"Pán temnot se skrývá o samotě a bez přátel, opuštěn svými následovníky. Jeho služebník posledních dvanáct let strávil v řetězech. Dnes večer, ještě před půlnocí, se tento služebník osvobodí a vydá se spojit síly se svým Mistrem. Pán temnot za přispění svého služebníka znovu povstane, silnější a děsivější než kdy dřív. Dnes večer....před půlnocí...se služebník...vydá na cestu...aby se znovu připojil....ke svému Mistrovi.." (Sybil Trelawney, Vězeň z Azkabanu 16)
"Příchod toho, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se blíží....narodí se těm, kteří se mu již třikrát postavili, na samotném sklonku sedmého měsíce roku...a Pán zla ho poznamená jako sobě rovného; on však bude mít moc, jakou Pán zla sám nezná....proto jeden z nich musí zemřít rukou druhého, neboť ani jeden nemůže žít, jestliže druhý zůstává naživu....Ten, v jehož moci je porazit Pána všeho zla, se narodí, až sedmý měsíc bude umírat..." (Sybil Trelawney, Fénixův řád)


 
Potomek Salazara Zmijozele,syn mudly a čarodějnice-Tom Rojvol Raddle/Lord Voldemort.Jestli že chceme porozumět strachu tak se musíme podívat do minulosti do Tomova mladí.
Ještě před tím než se Tom narodil tak je Raddle opustil, jakmile zjistil že Tomova matka je čarodějnice a tak se vrátil se zpět ke své rodině.Tomova matka po porodu zemřela a Tom vyrůstal v mudlovském sirotčinci.Jak rostl tak za ním přišel profesor Albus Brumbál a nabídl mu aby studoval ve Škole čar a kouzel v Bradavicích,kde bude moct rozvíjet dál svoje nadměrné magické schopnosti s ředitelem,Profesorem Dippetem.Ale jakmile ho Brumbál poprvé spatřil tak věděl že Tom není normální čaroděj ale že je výjimečný v magických schopnostech.Jeho genialita a magické dovednosti vedly k závisti jiných i starších čarodějů,zvláště prahnul po Černé magii a její aktech.V šestém ročníku otevřel Tajemnou komnatu a vypustil Baziliška kterému dával rozkazy pomocí hadího jazyku který skvěle ovládal.Bazilišek napadal děti z mudlovskejch rodin,což dávalo profesorovi Dippetovi povinnost zavřít Bradavice aby nikdo další nepřišel o život.Ale Tom nechtěl aby se škola zavřela musel by do sirotčince tak svalil vinu na Rubeuse Hagrida který byl vyloučeny z Bradavic.Tomova touha po zle se přičítá k jeho dědictví magických a charakteristických hodnot po Salazarovi Zmijozelovi,jeden ze zakladatelů Bradavické školy čar a kouzel.Tom byl Zmijozelův dědic.Zatímco Tom studoval v Bradavicich ponořil se hluboko do znalostí černé magii.Po sedmém a konečném roku studia v Bradavici Tom opustil Bradavice se znalostmi černé magie a s mnoha jeho stupenci kteří se nazývali SMRTIJEDI.
Postupně Tom dosahoval silnějších a mocnějších koutů černé magie,byl dost zcestovalý,poznal plno věcí na vlastní kůži.Podstoupil mnoho různých magických přeměn.S jeho mocnou silou v černé magii a mnoha Smrtijedy s jejich pomocí Lord Voldemort začal terorizovat Kouzelnické společenství,mnoho čarodějů a mudlů přišlo o život,zničil plno rodin.Kouzelnický svět je v temných časech.Lidé se začali obávat mocným černokněžníkem tak moc až jeho jméno už nemohli vyslovit tak ho nazývají Ten-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit nebo ty-víš-kdo.
Voldemortova síla byla rozbita když chtěl zabít Harryho Pottera,jeho matka se pro něj obětovala a tak dala jednoročnímu dítě takovou ochranu o které Voldemort nevěděl.Když na Harryho vyslal smrtící kletbu "Avada Kedavra" tak ochrana kterou poskytla Lily Potterová Harrymu zapůsobila a kletba se obrátila proti Voldemortovy.Temný Lord měl zemřít zabil se svoji kletbou ale nestalo se,tělo zemřelo ale jeho duse žila dal.
Harry Potter se stal slavný "Chlapec který zůstal naživu" kouzelnicky svět vysel zpátky z temných času.Když Harrymu bylo 11 let tak začal jeho první rok v Bradavické škole čar a kouzel.Vy-víte-kdo se pokusil získat Kamen Mudrců ale ten byl hlídaný v Bradavicich samotným mocným kouzelníkem Albusem Brumbalem.Kámen Mudrců dokáže vyrobit elixír života a ten by vrátil Vy-víte-komu život.Ale mladý Harry zabránil Vy-víte komu aby získal kamen pro výrobu elixíru života s pomoci dvou kamarádů Hermiony Grangerové a Ronalda Weasleyho.Jakmile se to dozvěděl Brumbal tak dal kamen zničit.
Ale Lord Voldemort mel další plán jak získat pro svoji duši tělo.V Harryho čtvrtém ročníku v Bradavicich se konal Turnaj tří kouzelníku.Lord Voldemort mel u sebe oddaného Smrtijeda kterému dal úkol aby Harryho přivedl k němu.Tak se stalo Harry byl na hřbitově kde Voldemort znovu povstal a taky kde zemřel Cedrik.Voldemort potřeboval Harryho krev aby znovu povstal a mohl se ho dotknout tenhle tah zase vysel Voldemortovi ale už ho nedokázal zabit vrátil se zpět do Bradavic pomoci přenášedla Poháru tři kouzelníků který ho na hřbitov dostal.
V patem ročníku Harry dokázal proniknout do Voldemortových myšlenek a Voldemort si to uvědomil a všimnul tak toho využil.Ukázal Harrymu jak drží Siriuse Blacka na Ministersvu kouzel v Odboru záhad a mučí ho tam kletbou Cruciatus. Harry se hned vydal s kamarády s Brumbalovi Armády (spolek kde se učily bojovat vy-víte-proti-komu).Když tam Harry dorazil tak Sirius nikde nebyl ale byla tam věštba pro Pana Zla a Harryho Pottera.Když vzal věštbu,která byla pro Voldemorta životně důležitá,všude se objevily Smrtijedi a začala bitka ale věštba se rozbila tak další minus pro Voldemorta a na Odboru Záhad taky zahynul Sírius Black kmotr Harryho Pottera.A kouzelnické společenství ohlásilo návrat Vy-víte-koho a ze je v plné moci a síle.
No a v šestém ročníku Voldemort dal mladému Dracovi Malfoyvi úkol ze musí zabít Albuse Brumbal jinak zabije jeho i celou rodinu.Tak Draco plni příkazy svého Pana Zla.Několik pokusu jak zabit Brumbala nevyšli a Draco začal pochybovat o splněni Voldemortova úkolu.Ale pak se stalo Draco chytil Brumbala a Smrtijedi pohybujících se po Bradavicích vypustily nad hradem Znamení Zla na konec Brumbala Zabil Profesor Snape a spolu s Dracem utekli a přemístily se.

 


 

 
31.12.1925
Narozen a pojmenován Tom Rojvol Raddle po svém otci a dědovi. Jeho matka zemřela při porodu. Vychováván v mudlovském sirotčinci, dokud nenastoupil do Bradavic. Jedenáct let před tím, než nastoupil do Bradavic 1937.

1.9.1937*
Nástup do Bradavic. 50 let před knihou 2, byl ve třetím ročníku

 
1.1.1942*
Otevřel Tajemnou komnatu, vypustil baziliška, který zabil Ufňukanou Uršulu. Někdy během 1941-42 školního roku.

 
13.6.1942
Obvinil Rubea Hagrida z otevření Tajemné komnaty. Datum v deníku = 13/6. Rok 1942 je 50 let před 1992.

 
1.1.1970*
Přišel k moci, po letech cestování. (Jak?) Většina obrů a mnoho čarodějů (Smrtijedi) se k němu přidali. Kniha 1 - 10 let - 11 let (11 let před smrtí Potterů)

 
31.10.1981
Zabil Lily a Jamese Potterovi. Pokusil se zabít Harryho Pottera, ale kletba se obrátila proti němu, a vyrvala mu duši z těla. Předchozí experimenty kolem nesmrtelnosti ho uchovaly při životě. Skrýval se. (Dům Potterových, Godrikův důl) 10 let před knihou 1. Halloween.

 
1.6.1991*
Setkává se s prof. Quirrellem a přesvědčuje ho, aby ho přenesl zpět do Anglie. (Odlehlý les v Albánii) Před čtyřmi roky v průběhu čtvrtého úkolu, před první knihou.

 
1.8.1991*
Žil v těle prof. Quirrella, s obličejem na zadní straně Quirrellovy hlavy. Po Bradavickém vloupání.

 
31/10/1991
Vpustil trola do Bradavic aby zamaskoval svůj a Quirrellův pokus ukrást Kámen mudrců. Den Nickovy oslavy výročí úmrtí

 
1/5/1992*
Pil krev jednorožce, aby se udržel při životě v Zapovězeném lese.

 
1/6/1992*
Nechal prof. Quirrella zemřít a znovu se skryl.Volný týden po zkouškách, před koncem školního roku

 
1/7/1994*
Vyslýchal a zabil Berthu Jorkins, aby získal informace k tomu, jak unést Harryho Pottera. (Albanie).

 
19/8/1994
Přijel do Raddleova statku s Peterem Pettigrewem/Červíčkem a Nagini fnejméně na týden. Zabil Franka Bryce. Den před dvěma týdny do začátku roku.

25/8/1994
Unesl Bartyho Skrka, Sr. a osvobodil jeho syna. (Skrkův dům) Někdy mezi Mistrovstvím světa a začátkem školního roku.

 
31/8/1994
Nařídil Červíčkovi a Bartymu Skrkovi, Jr., aby připravili Mnoholičný lektvar pro Skrka, aby se mohl přeměnit na prof. Moodyho.

 
1/11/1994*
Rozhodl se, že pro Bartyho Skrka, Sr. už není bezpečné opouštět dům. Donutil Skrka napsat dopis, že je nemocný a bude řídit svoje oddělení poštou. (Skrkův dům) Před druhým úkolem.

 
1/1/1995*
Vrátil se do malého a slabého těla pomocí Červíčkova zaklínadla, jadu Nagini a krve jednorožce. Mezi Červíčkovým návratem k Voldemortovi a třetím úkolem.
17/5/1995
Varoval Bartyho Skrka, Jr., aby hledal svého otce a zamezil mu promluvit si s Brumbálem. (Skrkův dům.) Týden před tím, než se Barty Skrk, Sr. objevil v Bradavicích.

 
1/6/1995*
Zjistil, že Skrk byl zabit svým synem v Bradavicích. (Skrkův dům)

 
24/6/1995
Přikázal Červíčkovi/Peteru Pettigrewovi, aby zabil Cedrica Diggoryho a použil Harryho krev k dokončení lektvaru na své znovuzrození. Svolal všechny Smrtijedy přes Znamení Zla. Vyprávěl jim svou historii. Zaklel Harryho, jejich hůlky se spojily a Harry utekl. (Dům Toma Raddlea Sr.)

 

 

Moc zvláštní,ta kost........už od pohledu patří Voldemortovi!!
hůlka Voldyho
fg
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

XEvil break 99% types of captchas

(MashaSef, 13. 12. 2017 15:03)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

tom rojvojl lort voldemort

(petr toušek, 18. 11. 2012 10:08)

bil jsi ve filmu skvělí.petr toušek

nej stranka o hrrym potterovi

(nell, 3. 11. 2012 14:17)

pani to je super

 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< duben / 2021 >>


Statistiky

Online: 6
Celkem: 171447
Měsíc: 3615
Den: 105